Potrzebujesz ekspresowej obsługi? Masz jutro spotkanie? Zabrakło ci materiałów reklamowych?

U nas ekspresowy druk wizytówek trwa do 12 godzin!

Masz problem ze znalezieniem drukarni, która podejmie się nadruku na małych kopertach C6?

Przyjdź do nas!

Zapewniamy atrakcyjne ceny i szybką realizację takiego zlecenia.

Więcej...

Tu jesteś Druk offsetowy

Drukarnia COPY DRUK w Krakowie to wieloletnie doświadczenie, profesjonalne usługi poligraficzne i reklamowe, elastyczność i indywidualne podejście do każdego klienta! Zapraszamy do współpracy.

Druk offsetowy PDF Print E-mail
Written by COPY DRUK - Drukarnia w Krakowie   
There are no translations available.

Druk offsetowy to zdecydowanie najpopularniejsza metoda wykorzystywana w poligrafii, znajdująca najszersze zastosowanie przy dużych nakładach, gdzie czynnik czasu, szybkiej realizacji nie ma kluczowego znaczenia.

W przypadku druku offsetowego im większe zamówienie tym niższy koszt jednostkowy.

Oferujemy w naszej drukarni wszystkim naszym klientom kompleksowe usługi w zakresie druku offsetowego.

Materiały takie jak:

  • ulotki,
  • plakaty,
  • foldery,
  • akcydensy,
  • książki,
  • poligrafia dla firm i przedsiębiorstw (papier firmowy, koperty, teczki firmowe, wizytówki),
  • etykiety,
  • ofertówki (teczki ofertowe) itp.,

wykonujemy wykorzystując nowoczesne urządzenia, technologię oraz doświadczenie i kwalifikacje naszych pracowników.

Jakość druku offsetowego

Nie można oczywiście pominąć wysokiej jakości druku offsetowego, w porównaniu z innymi technologiami. Dlatego też większość druków reklamowych, produkcyjnych, wydawnictw, ulotek, plakatów, to właśnie materiały wykonane techniką offsetową.

Warto podkreślić, iż rozwój technologii, nowoczesne maszyny, usprawnienie procesu produkcyjnego, to coraz bardziej ekonomiczne usługi. Druk offsetowy jest wciąż metodą opłacalną dla dużych oraz średnich nakładów, wymaga skomplikowanego i czasochłonnego przygotowania. Jednakże próg opłacalności jest dziś dużo niższy niż jeszcze kilka lat temu, a czas realizacji zamówień znacznie się skraca. Usprawnienia procesów przygotowalni, sterowanie drukiem, pozwala na obniżanie kosztów jednostkowych i minimalnych nakładów rentownych dla zleceniodawców i wykonawców.

Należy pamiętać, że w przypadku wydruków offsetowych, bezdyskusyjna jest też najwyższa jakość oraz precyzja w odwzorowaniu przygotowanego projektu.

Krótka historia druku offsetowego

Druk offsetowy to jedna z najpowszechniej wykorzystywanych technologii, szczególnie przy dużych nakładach, formatach i poważnych zleceniach. Według niektórych źródeł początki offsetu sięgają XVIII wieku, czyli narodzin litografii.

Oczywiście historia druku zaczyna się dużo wcześniej. Już w II w. n.e., w Chinach dysponowano niezbędnymi materiałami, takimi jak atrament, papier oraz relief tworzący tekst. Nic więc dziwnego, że jedne z cenniejszych zabytków pochodzą właśnie z Chin. To właśnie tam w VI w. n.e. pojawiła się drewniana forma drukarska, a w 1045 r., pierwsze ruchome czcionki. Milowe kroki w drukarstwie to bez wątpienia ksylografia, która pojawiła się w Europie 300 lat później, czy też metalografia – wynalazek z roku 1430. Tu pojawia się kluczowe dla poligrafii nazwisko Gutenberga, któremu zawdzięczamy wykorzystanie jednocześnie trzech elementów: matrycy, formy odlewniczej i materiału wypełniającego, ołowiu. Te osiągnięcia na wiele lat stanowiły podstawę budowy maszyn drukarskich. Na technikę typografii nie trzeba było długo czekać, jej początki datuje się na rok 1450. Nowatorski aspekt tej techniki to koncepcja łączenia formy drukowej składającej się z pojedynczych czcionek i drukarskiej prasy.

Śledząc dalej rozwój sztuki drukarskiej warto zapamiętać kilka dat i pojęć. Wiek XIX przyniósł m.in. pierwsze formy, a potem maszyny cylindryczne, co pozwoliło na drukowanie dwóch stron arkusza. W słynnym londyńskim Times’ie ruszyła pierwsza maszyna napędzana parą wodną. To stulecie przyniosło również takie nowości jak raster poligraficzny, techniki powielania – stereotypię i stereografię. Po raz pierwszy zastosowano na skalę przemysłową druk kolorowy, pojawiły się tez pierwsze reptografie. Rok 1855 to pierwszy światłodruk, zaś dwa lata później w Stanach Zjednoczonych powstała słynna maszyna Liberty. Końcówka stulecia przynosi debiut przemysłowej drukarni światłodrukowej. Kluczowe daty to także rok 1890, czyli początki IBM i patent fotoskładu cztery lata później.

XX wiek to w poligrafii prawdziwy boom i ogromny postęp. Pojawiają się pojęcia i technologie takie jak Photoline, Photosetter, system BBR, Digiset, wykorzystanie taśm perforowanych, a potem magnetycznych, itd. To także początki wykorzystania komputerów, pierwsza drukarka laserowa (1977), pierwszy Mac (1984). W roku 1985 pojawia się w użyciu termin DTP (Desktop Publishing), który do dziś oznacza szeroko rozumiane komputerowe przygotowanie i sterowanie procesami drukarskimi. Rok 1993 to kolejna rewolucja, czyli narodziny druku cyfrowego, który jest swoistą alternatywą dla technik offsetowych, w przypadku zleceń niskonakładowych. Wiek XX to również rozwój technologii offsetowych, opartych na wspomnianej typografii. Na przestrzeni lat poszukiwano efektywnych rozwiązań, materiałów wykorzystywanych jako płyty. Najpierw były to głównie płyty metalowe. Początek zastosowania druku offsetowego to według znawców zagadnienia, wykorzystanie gumy do przenoszenia rysunków, znaków i grafik. Proces ten, zwany drukiem pośrednim, dał podstawy najpopularniejszej technologii offsetowej.

Last Updated on Wednesday, 12 January 2011 18:46
 

Każdego klienta traktujemy indywidualnie!

Na naszej stronie internetowej prezentujemy skromną część naszej oferty z zakresu poligrafii - są to najczęściej zamawiane przez naszych klientów wizytówki, ulotki, kalendarze, plakaty.

Jednak jeśli nie znajda Państwo na naszej stronie dokładnie tego, co jest potrzebne (niestandardowy, niewymieniony format, inny nakład, inna ilość kolorów, druk w pantone, druk na innej gramaturze kredy czy satyny lub innego papieru prosimy o kontakt telefoniczny lub poprzez e-mail.

Indywidualna wycena i rabaty dla naszych klientów!

Jako profesjonaliści z długoletnim stażem i doświadczeniem zaproponujemy indywidualną wycenę i dobór najlepszej technologii wydruku, aby otrzymany finalny produkt cechował się najlepsza jakością i atrakcyjna ceną.

Zapraszamy do współpracy z drukarnią COPY DRUK z Krakowa!

Niskonakładowy druk książek

Oferujemy naszym klientom możliwość wydruków niskonakładowych książek i albumów. Kilka czy kilkanaście egzemplarzy to dla nas również ważne zlecenie, przy realizacji którego zapewniamy wysoką jakość druku, trwałość i profesjonalne wydanie.

Druk wielkoformatowy

To dla klientów możliwość zrealizowania takich wydruków wielkoformatowych i ekspozycji jak plansze reklamowe, banery, plakaty, wydruki do podświetlenia, ekspozytory, roll-up'y, banery, oklejanie pojazdów itp. Profesjonalnie, szybko i w atrakcyjnej cenie!

Druk cyfrowy

Druk cyfrowy i współpraca z naszą krakowską drukarnią, to krótkie terminy i realizacja zamówień praktycznie od ręki. Szybkie przygotowanie materiałów do druku cyfrowego oraz sprawne, nowoczesne urządzenia, to gwarancja jakości i ekspresowej realizacji zleceń.

Druk offsetowy

Oferujemy usługi poligrafiiczne dla firm i przedsiębiorstw w tym druk materiałów takich jak ulotki, plakaty, foldery, akcydensy, książki, papier firmowy, koperty, teczki firmowe, wizytówki, etykiety, ofertówki, kalendarze, segregatory biurowe oraz wiele innych.